האלטרואיסטים / אנדרו רידקר

האלטרואיסטים / אנדרו רידקר
הוצאת עם עובד
378 עמודים
מאנגלית: גיא הרלינג

אני חושב שהבעיה של הספר הזה התחילה מההשוואה הלא נכונה ל"התיקונים" של ג'ונתן פראנזן וזו טעות כי האלטרואיסטים עומד בפני עצמו כספר ביכורים מעניין מאוד, הנסיון להשוות אותו לאחד מהספרים האמריקאים החשובים בחמישים השנים האחרונות זו טעות ופוגעת בספר עצמו.
אנדרו רידקר כתב ספר מרתק על משפחה מתפרקת ועושה את זה בכשרון רב.
משפחת אלטר (אלטרואיסטים, אלטר, יש קשר) משפחה יהודיה שמורכבת מאב המשפחה ארתור, פרופסור שלאחר מות אשתו פרנסין עובר לגור עם מאהבת צעירה ונקלע לקשיים כלכליים רבים, פרנסין אשתו לשעבר, הדמות הדומיננטית במשפחה והמפרנסת העיקרית שנפטרה מסרטן והילדיםן איתן ומגי, איתן, הומו מתבודד שחי בבית יוקרתי מכספי אימו, מיזנטרופ ומוזר ומגי, שחיה חיים כמעט סגפנים ומנסה לחיות חיים אלטרואיסטים וחיה בעוני רב מרצון.
ארתור שמצבו הכלכלי קשה יודע שפרנסין צברה הון לא קטן בסתר ומעוניינת לתת אותם לילדיה ולא לארתור שעוד בעודה בחיים בגד בה עם חברתו הצעירה איתה הוא מתגורר וארתור זומם על הכסף הזה ששייך לילדיו ומבקש ליזום מפגש משפחתי בו ילדיו יגיעו אליו ובדרך זו להשיג את הכסף שיציל אותו כלכלית.
כמובן שמפגש זה הוא פוטנציאל להרבה מאוד מטענים ורגש והרבה דברים מתרחשים במפגש זה ולאחריו.
האלטרואיסטים אינו ספר קל לקריאה, יש בו קפיצות בזמן שמנסים לתאר ולהסביר את מערכת היחסים בין ארתור לפרנסין, בין ארתור לילדיו, בין פרנסין לילדיה ועוד ואם צולחים את ההתחלה ככל שנכנסים לעומק הספר הוא מהנה יותר ומרתק יותר אז בעיני שווה להשקיע בו.
הספר מעלה שאלות רבות על פערי הדורות, על המשפחה ומעלה מטענים רבים כגון כסף, נאמנות ואינטרסים אישיים.
בעיני מדובר בספר איכותי מאוד ומרתק במיוחד, כתוב היטב וכמעט ולא ניכר בו שזהו ספר ביכורים.
מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s