ח"י הצעות לישראליות

ח"י הצעות לישראליות
הוצאת האוניברסיטה הפתוחה / סדרת ישראלים
166 עמודים
עורכים: תמר הרמן, עופר שיף

מהי ישראליות, מהו ישראלי, מיהו ישראלי, אני חושב שאם נשאל אנשים שונים ברחוב כו באיזו התקהלות נקבל תשובות שונות כי התפיסה של מיהו ישראלי שונה מאדם לאדם או מתרבות לתרבות או מתפיסה אחת של המציאות לתפיסה אחרת של המציאות, איך לאה צמל תופסת את הישראלי והישראליות לעומת התפיסה של אריה אלדד למשל, שניהם ישראלים, שניהם חיים כאן בעלי אזרחות ועם תפיסה פוליטית וחברתית שונה לחלוטין.
הספר הזה מרכז סדרת מסות של כותבים שונים, כולם ישראלים בעלי אזרחות, רובם חיים כאן, מתפרנסים כאן, מגדלים ילדים כאן, עשו משהו בחברה הישראלית ומוכרים בצורה כזו או אחרת ברמה תקשורתית כזו או אחרת ויש להם מה לומר.
אנחנו אנשים שונים מטבענו והשאלה מיהו ישראלי לדעתי אף יותר נוקבת מהשאלה מיהו יהודי שגם עליה יש פולמוס לא קטן כי ישראל מורכבת מתרבויות שונות, דתות ועדות רבות והיא מגוונת וצבעונית.
העורכים של האסופה הזו הביאו אנשים מעניינים לכתיבת המסות לדוגמא הני זוביידה, קסניה סבטלובה, קציעה אלון, אורן נהרי, יובל וגנר ועוד ועוד.
התוצאה היא ספר מעניין מאוד שכל מסה שונה מהשניה ומייצרת אסופה של תפיסות שונות לגבי השאלה ישראליות מהי, תפיסה מקומית, תפיסה בינלאומית.
ספר מרתק ומעניין ואני בהחלט אחפש עוד ספרים מסדרת הישראלים כי נראה שאמצא בה עוד חומרי קריאה מעשירים ומעניינים מאוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s