מוצא המינים של דרווין / ג'נט בראון

מוצא המינים של דרווין / ג'נט בראון
ספרי עליית הגג
196 עמודים
מאנגלית: ברוריה בן ברוך

בעשור האחרון המדען שהכי עניין אותי והשפיע על השקפת ותפיסת עולמי היה דרווין, בעיני דרווין המדען הכי חשוב במאתיים השנים האחרונות ואחד מתוך אולי 5 אישים שהשפיעו בצורה הכי עמוקה על האנושות.
הספר הזה נקרא ביוגרפיה של ספר אבל לדעתי יש כאן הטעיה קטנה כי הוא לא רק ביוגרפיה של ספר אלא הוא מתאר את גם את חייו של דרווין לאחר שהספר יצא אבל יש בזה מן ההגיון כי מוצא המינים השפיע גם על הספרים שבאו אחריו כולל מוצא האדם שעורר רעש לא פחות גדול.
בראון שהיא בכירת החוקרות של דארווין כותבת ספר נהדר וברור על התפתחות הרעיון אצל דרווין, מהמסע עם הביגל וחקר היונים שלו ועד לכתיבת הספר הכה חשוב הזה ששינה לחלוטין את פני המדע, את תפיסת העולם האנושית לגבי התפתחות החיים על פני כדור הארץ, את התפתחות הרפואה, הביולוגיה והכימיה במאה העשרים ואפילו השפיע בצורה ניכרת על הדת.
אנגליה הויקטורינית של אותם זמנים היתה מדינה שמרנית מצד אחד ומצד שני בתהליך תיעוש מטורף, היו חוקרים לפני דארווין שפרסמו רעיונות דומים ואף חוקר שפרסם תאוריה דומה ממש במקביל לקארווין אבל דארווין נתפס בתודעתנו ובהסטוריה כחוקר החשוב ביותר בתחום והמקורי מבחינת רעיונותיו.
זהו ספר מצוין בעיני, ביוגרפיה חשובה, ביוגרפיה של רעיון, רעיון ששינה את העולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s