נסיכת האפר / לאורה סבסטיאן

נסיכת האפר / לאורה סבסטיאן
ידיעות ספרים
421 עמודים
מאנגלית: יעל ענבר

אמרתי בסקירה הקודמת שאני במוד טוב לספרות פנטזיה והפעם ספרות פנטזיה לנוער שהיא חלק מטרילוגיה.
אם לומר את האמת, לא חושב שאמשיך לקרוא את החלק השני בטרילוגיה, יש לי בעיה עם טרילוגיות כי הן צריכות לתפוס אותי מייד ואני אדם שלא אוהב סדרות ומעדיף סרט טוב אלא אם כן הסדרה היא משהו באמת יוצא דופן ואצלי לאורך השנים היו מעטות כאלו, אפשר ממש לספור אותן על אצבעות יד אחת וכך עם סדרות ספרים, אהבתי מעט סדרות ספרים שהן המשך לספר הקודם, רובם שייכות לספרות הפנטזיה הקלאסית כמו שר הטבעות או האריה המכשפה וארון הבגדים אבל ברובן אני מסתפק בספר הראשון.
סדרות הן משהו שנוער אוהב ולכן הן מצליחות וגם כאן זו טרילוגיה שעשויה להצליח מאוד והספר הראשון נמכר היטב בעולם כי יש כאן מוטיבים של קולוניאליזם, שיעבוד, מלחמה וכיבוש ובתוך זה נערה אחת שהיתה אמורה למלוך אך הופכת לכלי של השלטון הכובש כדי לחזק את שליטתו בעם המעונה.
אבל אותה נערה, נסיכה לשעבר לא מוכנה להשתעבד ללא מלחמה ולאט לאט בונה תכנית שתשחרר את עמה ומנצלת את קשריה הטובים והרומנטיים עם יורש העצר של הקייזר שהוא השליט כדי לנסות ולשחרר את עמה ולמלא את ייעודה כמלכה.
הנערה היא תאודוסיה בת לממלכת אסטריאה שנכבשה בידי הקאלווקסיאנים ונאלצה לראות איך הורגים את אימה אל מול עיניה כשהיתה רק בת שש.
מאז היא חיה בארמון בכפייה אמנם ברווחה אך בעצב כאשר לראשה כתר מאפר וכאשר אחד מבני עמה מנסה למרוד או כאשר ישנה התקוממות היא סופגת עונשים כבדים על מנת שבני עמה יראו מהו המחיר של אותה בגידה.
שמה שונה מתאודוסיה לת'ורה וכך היו חייה במשך עשור, אך לאט לאט דברים משתנים והחשוב בהם הוא שובו של בן הקייזר, פרינץ סורן ת'ורה מתחילה לחשוב על תכנית שתעזור לה לשחרר אתצ עמה ולשוב למלוך כפי שייעודה קבע לה.
כיאה לספר נוער יש כאן הרבה רומנטיקה ואופטימיות ובסך הכל זהו ספר נוער נחמד וסביר בעיני אבל לא יותר מזה.
לחובבי טרילוגיות פנטזיה ייתכן שזה כן יתאים.
53522456_1807447889355109_7233829793915994112_n

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s