מי המציא את הגלגל / קודי קסידי

מי המציא את הגלגל / קודי קסידי
הוצאת מטר
206 עמודים
מאנגלית: כנרת היגינס־דוידי

הספר הזה לא לוקח את עצמו לגמרי ברצינות וזה מה שיפה בו שכן לכאורה קשה לאמוד או לדייק באותם אירועים הסטוריים או המצאות שקודי קסידי מנסה לתאר לנו כאן או לספר לנו עליהם ומצד שני הסיפורים שקסידי מביא יש להם בסיס מסוים.
הבסיס הוא על פי ממצאים ארכיאולוגיים שיכולים לשער מתי ואיפה התרחש אותו רגע הסטורי מכונן ועם זאת מכאן והלאה המחבר מייצר חיים ודמויות על מנת להביא לנו את הסיפור המלא כך שמצד אחד הספר לא לוקח את עצמו ברצינות גמורה וזה לא ספר הסטוריה עם אמיתות הסטוריות.
מצד שניבהחלט אפשר להנות ממנו כספר שהבסיס שלו או ההשערות לגבי הכרונולוגיה מתי אירועים אלו התרחשו קרובים למציאות.
קסידי נוגע במספר אירועים ותקופות כדי לתאר לנו כמה מהתגליות המוקדמות החשובות ביותר של האנושות וגם כאלו אולי קצת פחות חשובות למשל מי גילה את האש, מי המציא את הביגוד, מי הראשון שרכב על סוס, מי גילה את הסבון וכמובן מי המציא את הגלגל ועוד ועוד אירועים מרתקים.
לכל אירוע כזה או לכל דמות שמשערים שהיתה הראשונה לזהות או לגלות ממצא כזה או אחר קסידי נתן שם, מקום ותקופה ומספר לנו את הסיפור של התקופה, האירוע והמקום ומה שיפה בספר הזה זה החיבור לתקופה או החיבור להקשר של אותו אירוע.
כמו שאמרתי בהתחלה קסידי לוקח ממצאים ארכיאולוגיים, גנטיים ואחרים ומבסס את הסיפורים שלו על תגליות.
בעיני מדובר בספר ממש חינני, כיף לצלול לתוכו, לסיפורים, לממצאים, להמצאות ופשוט להנות ממנו מבלי לחשוב האם קסידי צודק או טועה בהשערות שלו כי אלו פשוט סיפורים מרתקים על הדיומות שמאחורי אותן תגליות והמצאות גם אם הם לא היו קיימים מעולם.
יופי של ספר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s