ספר דרך / אליק פלמן

ספר דרך / אליק פלמן
הוצאת אסיה
167 עמודים

ספר דרך משחק על כמה ז'אנרים, מצד אחד הוא ספר הגות מרתק שכן נראה כי האמרות שמלוות אותו ושאגיע אליהם עוד מעט הם הליבה של הספר הזה שכן הן כמו מחשבות שנתלשות מתוך המוח ויוצאות החוצה אל הדף אבל יש להם מן סדר וארגון.
מהצד השני זהו ספר שמתאר דרך חיים מסוימת, הוא מתאר את התהליך המחשבתי מאחורי תפיסת עולם של חיים בצורה מאוד מסוימת, אקולוגית, אוטרקית והוא סוג של ספר מסע.
אולי אפילו אפשר לשלב ולומר שזהו ספר מסע הגותי. המסע הוא מסע בזמן, אנחנו מלווים את אליק פלמן כותב הספר בתהליך שלו ליצירת אורח החיים המיוחד שלו.
אליק פלמן שהוא מרצה לפילוסופיה אך גם איכר חי חיים כמעט נטולי טכנולוגיה או כאלו שגורמים בצורה ישירה או עקיפה נזק לסביבה.
פלמן מגדל את האוכל שלו בעצמו, מייצר את החשמל שלו בעצמו, ומעט מאוד מצרכים הוא רוכש בסופרמרקט. את אורח החיים המיוחד הזה ואת התהליך גם המחשבתי וגם הטכני ליצירת מציאות כזו אליק פלמן כותב בספר המיוחד הזה.
למעשה הספר מחולק לפרקים כאשר כל פרק מלווה בהגיגים פילוסופים, קטעי מחשבות שמתחברות לנושא הפרק ובסופו של על פרק אליק מתאר חלק מהתהליך המרתק של יצירת החיים האוטרקיים מבנית הבית ועד יצירת החשמל, גידול התוצרים החקלאיים ועוד.
בעיני לפחות מדובר בספר מרתק מאוד גם באופן הכתיבה של אליק בחיבור בין פילוסופיה לפרקטיקה וגם בנושא ובקידום אורח חיים נטול פגיעה בסביבה.
ספר מיוחד מאוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s