אשכב לישון בצהרים / סטיבן האגרד

אשכב לישון בצהרים / סטיבן האגרד
הוצאת אפרסמון
123 עמודים
מאנגלית: ארז וולק

סטיבן האגרד, שחקן, מחזאי וסופר בריטי נפרד בשנת 1940 מאשתו וילדיו, שלח אותם לאמריקה למען בטחונם ולפני שהוא מתגייס לשירות צבאי הוא יושב בדירה שבלונדון המופצת וכותב מכתב לילדיו.
למעשה המכתב הזה הוא מניפסט מרשים של הומניזם וראיית העולם של האגרד, הוא מספר על עצמו, על חייו, על הדברים שעיצבו אותו בילדותו ועל ערכיו, הוא כותב בצורה מעוררת רגש על איזה עולם הוא היה רוצה שילדיו יחיו בו ועל שנאתו לגרמנים ולהיטלריזם.
האגרד ושלח את ילדיו והולך להלחם למען עקרונותיו, למען מה שהוא רואה כצדק ואולי גם להקריב את חייו למען הבטחת עתיד טוב יותר לילדיו.
הטקסט הזה הכל כך חזק של האגרד רלוונטי להיום ולמעשה לכל תקופה בה אנחנו עומדים מול רוע ומול עם נכבש ועם כובש ושומעים קולות שאם העם הנכבש היה נכנע לא היו הרוגים והמלחמה היתה מסתיימת והטקסט הזה של האגרד, המכתב הזה לילדיו נכתב ב24 ביוני 1940, היום בו צרפת חתמה על הסכם הכניעה לגרמניה.
לטקסט הנפלא הזה של האגרד מופיעים שני נספחים, הראשון הוא מכתב נלוה שכתב חברו של האגרד, כריסטופר האסל, טקסט מרגש ויפה שמוסיף עומק ועניין לטקסט של האגרד ומבהיר קצת פרטים על חייו וגם על מותו.
החלק הנוסף אלו שירים של האגרד שאולי על החלק הזה אפשר היה לוותר גם כי השירים הם בעיני פחות מעניינים אבל גם כי נראה שהספר היה ראוי להסתיים עם המכתב ועם העוצמות שלו ולהשאיר את הקורא עם המחשבות על הטקסט החשוב הזה.
מומלץ מאוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s