עולם בלי עבודה / דניאל סוסקינד

עולם בלי עבודה / דניאל סוסקינד
הוצאת עם עובד
328 עמודים
מאנגלית: כרמית גיא

ההתקדמות המואצת של הטכנולוגיה מאפשרת לנו מרחב תמרון גדול יותר של חופש, היא לכאורה מקלה עלינו את החיים, יותר ויותר מכונות ועזרים טכנולוגיים נכנסים לחיינו על מנת להקל עלינו, אך האם יום אחד המכונות יתפסו את מקומנו, האם לא נצטרך יותר לעבוד? ואם כן האם לכולם תהיה תעסוקה? אלו חלק מהשאלות שהספר המצוין הזה בא לענות עליהם.
הספר מלא בסוגיות ותהיות פילוסופיות על עולם העבודה וגם בא להציע כל מני פתרונות כלכליים ובסופו של דבר זהו ספר שעוסק בנושאים כלכליים יותר מאשר לדון בפילוסופיה שמאחורי העתיד הצפוי לנו מבחינת תעסוקה.
לכאורה החשש מפני התקדמות טכנולוגית שתשתלט ותיקח את מקומם של העובדים היא לא רק נחלת התקופה שלנו, גם במאה ה19 בתקופת המהפכה התעשייתית הסוגיה הזו הטרידה מאוד, גם במאה העשרים ותמיד נמצאו הפתרונות ששילבו את שוק העבודה עם ההתקדמות הטכנולוגית שמקלה על העובדים, כן, תמיד היו מקצועות שנעלמו מהעולם ובאו חדשים במקומם.
הספר מתאר כמה נושאים מרתקים כגון סקירת התפתחות תוכנות הבינה המלאכותית, כמו למדל התוכנה שהתמודדה מול קספארוב בשח מט או התוכנה שהצליחה לפצח ולנצח במשחק הgo שהוא משחק עם הרבה יותר אפשרויות משחמט למשל.
אחת השאלות המעניינות שעולות מהספר זה לא רק מה יהיה בגורל שוק העבודה אלא האם שוק העבודה כל כך חשוב והכרחי לכל בני האדם ואולי לא, זו שאלה מעניינת מאוד.
כמו כן סוסקינד בא עם מספר פתרונות מעולם הכלכלה שלשם הוא שייך למשל קיצור ימי העבודה בשבוע לארבעה ימים שמאפשר יותר זמן פנוי, התנדבות ותרומה לקהילה ועוד.
סוסקינד כותב מעניין מאוד, הספר חשוב ומעלה שאלות משמעותיות לעתיד האנושות.
כדאי לקרוא אותו בעיקר בזכות הרלוונטיות שלו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s