המפלים / ג'ויס קרול אוטס

המפלים / ג'ויס קרול אוטס
ספרית פועלים
519 עמודים
מאנגלית: אלינוער ברגר

זה הספר הראשון שאני קורא מכתביה של ג'ויס קרול אוטס ואין ספק שספר ברמה כזו עושה לך חשק לקרוא עוד ממנה כי הספר הזה זו יצירת מופת בעיני, סאגה משפחתית רב דורית מרתקת שלמרות עוביו ומורכבותו של הספר היה לי קשה לקרוא משהו אחר או להתמקד במשהו אחר בזמן הקריאה שלו.
הספר סובב כולו סביב דמותה של אריאה ובתחילת הספר אריאה בת ה29 מתאלמנת מיד לאחר חתונתה כאשר בעלה הטרי ג'ילברט, כומר פרסביטריאני קופץ אל מותו במפלי הניאגרה הסמוכים לעיירה ניאגרה.
מאישה נשואה טריה הופכת אריאה לאלמנה טריה וכך מתחיל הספר, בהתאבדות והוא ממשיך בנסיון לתאר את האירועים שקדמו להתאבדות ובסופו של דבר את המשקעים שהותירו באיריאה אירועים האלו.
אריאה מרגישה שרובצת עליה איזו קללה וזה קשור גם לחינוך הדתי המוקפד שהיא קיבלה והדמות שלה היא דמות חרדתית מאוד, מפוחדת ופסימית.
בזמן החיפושים אחר גופת בעלה לשעבר ג'ילברט אריאה נתקלת בעורך דין צעיר בשם דרק ברנבי והם מתאהבים והופכים לזוגוהספר מכאן והלאה מלווה את הקשר שלהם כשלסיפור נכנס אירוע שדרך מתמסר אליו כעורך דין, מתמסר בצורה כזו שהוא הופך עבורו כמעט לאובססיה.
דרק מתחיל לטפל בתביעה שמי שמניעה אותו זו אישה בשם נינה אולקשייקר שטוענת שיש זיהום בשכונה, שהשכונה מורעלת ויש טעם מוזר למי השתיה והעיניים של הילדים צורבות, האירוע המדובר בספר מוכר כפרשה הסטורית בשם לאב קאנאל.הסיפור הזה גם משנה את הדינמיקה של מערכת היחסים בין דרק לאריאה ומה יקרה אתם תצטרכו לקרוא בעצמכם אבל הסאגה המשפחתית המסובכת והמורכבת הזו ממשיכה גם לילדי בני הזוג וכאן אנחנו מקבלים קול נוסף ודמויות נוספות.
המחברת מביאה לנו ספר שמשתרע על כמה עשרות שנים ובהם ביקורת רבה על החברה האמריקאית, על ההשפעה הדתית, על שלטון מושחת ומסואב ואני לא יכול לומר שמדובר בספר אופטימי למדי, רוב הדמויות אומללות ומורכבות עם חיים לא פשוטים, הספר נע בכתיבה בין גוף ראשון לשלישי בהתאם לסיטואציה ולדמות המספרת וזה מוסיף בעיני לספר ולחוויית הקריאה.
זה ספר שמי שמחליט לרכוש אותו צריך לדעת שהוא יתמסר אליו וכן מדובר בחוויית קריאה משובחת מאוד.
המפלים הוא ספר מצוין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s