מוצלחים / ד"ר תומס ליקונה

מוצלחים / ד"ר תומס ליקונה
הוצאת מטר
285 עמודים
מאנגלית: תמי זילברג

כל הורה מחפש את הדרך להפוך את ילדיו למוצלחים, שיהיו ילדים טובים, אדיבים, שיצליחו בחיים וימצאו את הנתיב הנכון לפרוח בעולם הקשוח שלנו.
הספר של תומס ליקונה הוא עוד ספר בסדרה של הרבה ספרים בסגנונות שונים שבאים ומנסים לתת עצות להורים כדי לתת לילדים את הכלים והדרך להיות מוצלחים יותר בעתיד.
האתגרים לגידול ילדים משתנים מדור לדור באמצעות האמצעים הקיימים בתקופה הנתונה ונראה שכאן בספר הזה יש דגש על תרבות המסכים שמשתלטת על עולמנו ועל עולם הילדים אבל לא רק תרבות המסכים, גם התרבות המינית הלא תקינה, תרבות פוליטית אלימה ועוד ונראה שהאתגרים העומדים בפני ההורים אינם פשוטים.
ד"ר תומס ליקונה נותן כלים, זהו ספר עיון ואף ספר עבודה ואפשר לחזור אליו ולהתמקד בפרק מסוים וליישם את הפרקטיקות שרשומות בו.
לפעמים כאיש חינוך וכהורה בעצמי אני שם לב לאן הילדים גולשים באינטרנט ואת ההתמכרות שלהם למסכים מכל סוג, אם זה לא טלויזיה זה סמארטפון והגירוי למסכים נמצא בכל מקום כמעט.
הספר מדבר על יישום הרגלים נכונים, על עידוד עזרה בבית ועידוד התבוננות על האחר ועל הסביבה ולא רק על עצמנו, על זמן משפחה ותקשורת טובה.
בסך הכל מדובר בספר די מעניין ומעשיר שכתוב היטב.
נכון שיש המון ספרים שמדברים על איך לגשת לילדים ולכל ספר יש את המתודה שלו והמחקרים שלו אבל בסך הכל מדובר בספר מעניין ומעשיר עבורי גם כהורה וגם כקורא שאוהב ללמוד דברים חדשים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s