מלחמת העמקים / ערן אלדר

מלחמת העמקים / ערן אלדר
הוצאת אוניברסיטת בר אילן
452 עמודים

את השם "מלחמת ההתשה" העניק גמאל עבד אל נאצר והיא נמשכה אחרי מלחמת ששת הימים ומוכרת בעיקר באיזור הגזרה המצרית אך הגזרת הצפוניות וגזרת העמקים פחות מוכרות והספר המעמיק הזה של ערן אלדר בא לתאר את הנסיון להתיש את הצבא הישראלי שהפך מצבא מסתער ותוקף לצבא שנדרש לפעולות אבטחה ושמירה על האזרחים באמצעות קרבות מול מחבלים וארגוני טרור ואולי למעשה זה היווה את תחילתם של פעולות ארגוני הטרור.
הטרוריסטים באו מירדן, לבנון, והנפגעים היו בעיקר תושבי הקיבוצים והמושבים באזור העמקים, הפגזות, חדירות מחבלים והצבא נדרש להיערך מחדש למציאות הזו ואף לשנות את אופיו.
הספר הזה בא לתאר את השינוי שחל בצה"ל ובהנהגת המדינה וההיערכות לאיום החדש ולהתנהלות שלמעשה מוכרת לנו היטב גם בתקופתנו אך הוא גם בא להציג את האזרחים ואת המקום שלהם והתסכול שלהם מחוסר המענה של צה"ל לאיומים החדשים.
ערן אלדר כתב כאן ספר מקיף מאוד, עמוס בפרטים ומידע והקריאה בספר הזה היא איטית אך מעניינת שכן זוהי תקופה מרתקת בתולדות המדינה וצה"ל.
בספר יש התייחסות מקיפה לפעולת כראמה וההתמודדות מול ארגון הפת"ח בראשות יאסר ערפאת, חטיפת מטוס אל אל לאלג'יר ועוד.
מלחמת העמקים הוא ספר מרתק ומקיף שמומלץ לכל מי שאוהב לקרוא ספרות כזו ואני שלא נוהג לקרוא ספרות כזו רותקתי ולמדתי המון על תקופה זו.
מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s