חדר האוכפים / ל"פ הארטלי

חדר האוכפים / ל"פ הארטלי
הוצאת אפרסמון
148 עמודים
מאנגלית: מיכל אלפון

איזה ספר נפלא ורגיש של הארטלי, הסיפור הזה נגע בי מאוד בעיקר כי הארטלי היטיב לתאר מתח מיני ואהבה בצורה מאוד מרומזת ומאוד רגישה כמעט בלי להרגיש.
זהו ספר מאוד רגיש בעיני ומאוד מרומז ועדיין הארטלי בזמנו פחד לפרסם אותו תחת שמו האמיתי כך שאפילו ספר כזה שהוא לא בוטה בשום צורה היה בזמנו מעורר מחלוקת.
פרגוס בן ה17 הוא בנו של קולונל בדימוס, אלמן, אב קשוח שמצפה במידה מסוימת שבנו יעמוד הסטנדרטים הגבריים שהוא מצפה להם אך פרגוס הוא ההיפך, נער רגיש. תלמיד שקדן ותולעת ספרים.
לקולונל היו מחשבות לשלוח את בנו לפנימיה צבאית אך הוא דחה אותם לבינתיים ועדיין מאוד רצה להפוך את בנו לגבר קשוח יותר ולכן לפני שנסע לירח דבש עם אשתו השניה הוא פונה לנהג שלו, בחור בשנות העשרים לחייו בשם פרד, גבר מסוקס, קשוח ובנוי היטב לאמן את הנער ולהפוך אותו לגבר קצת יותר קשוח.
המפגשים בין הנער העדין לנהג המסוקס מייצרים חברות מרתקת ורגישה בין שני גברים שהמתח המיני מורגש מאוד באויר.
יש בספר הזה המון תום, רגש וגם חששות להפתח עד הסוף עם התחושות ועדיין זה סיפור אהבה וסיפור התבגרות שנשענים אחד על השני והופכים את הספר הזה לנובלה עדינה מאוד וכנה מאוד בין שני גברים שמוצאים את החיבור ואת מה שהיה חסר לשניהם בחיים.
מורגשת היטב כאן עניין המודל הגברי מול המודל הנשי שהיה בולט באותה התקופה, מהו גבר, איך גבר צריך להיראות, איך גבר צריך להתנהג ומה מעמד האישה באותה התקופה, זהו רומן תקופתי שמנסה בצורה עדינה לשבור מוסכמות ולפתוח נושאים רגישים.
הספר מגיע לשיאו בקרב ראווה בין שני הגברים שאת תוצאותיו איני יכול לספר אך כן אומר שרק עבורו כדאי לקרוא את הספר הזה שכן החשיבות שלו מטלטלת.
ספר נפלא ורגיש מאוד.
מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s