ילד / עמרי חורש

ילד / עמרי חורש
הוצאת תשע נשמות
88 עמודים

יש הרבה הרבה יותר מילים בספר הזה ממה שכתוב בו, הנובלה הקטנה הזו של עמרי חורש אוצרת בתוכה המון רגשות ותשוקות שאי אפשר לבטא אותן במילים לפעמים אבל נראה שיש בה הרבה יותר ממה שכתוב בה, זוהי נובלה מצומצמת מאוד אבל גדושה ברגש שהיא אוצרת בתוכה.
להיות הורה זו משאת הלב של כה רבים אבל אינך מבין מה זה להיות אב עד שאתה הופך להיות כזה, אינך מבין מה זה לגונן ולשמור על היקר מכל עד שאינך כזה וזה הרבה יותר מספר על הורות, זה ספר על אבהות ואבהות היא גם הורות אבל לא רק.
הספר של חורש מתאר תשוקה ואולי אם נזקק את הספר למילה אחת אז תשוקה זו המילה, הוא משתוקק לילד ועל מנת להגשים את החלום הוא עוזב את המרכז לצפון הארץ ומביא את הילד הזה, האם פיזית הילד קיים או בדמיונו ובתשוקותיו של האדם את זה הקורא יבין לבד עם התקדמות הקריאה אבל אותו אב עוטף את הילד, מגונן עליו מפני העולם המורכב והקשה, הילד הוא כל מה שיש לו ואינו רוצה לאבד אותו עד כדי אובססיה, אולי המספר הוא הילד עצמו, אולי המספר מגונן על עצמו ומנסה להיות הילד שלא היה לו או הילדות שלא היתה לו והאב שלא היה אבל החיבור בין כל מה שתיארתי הוא בעיני בלתי נמנע.
ילד הוא ספר גברי, מנקודת מבט גברית, הוא גם ספר אבהי שנוגע לאהבה ותשוקה וכן, גם אובססיה.
סדרת המקור של תשע נשמות מעניינת, כל ספר שונה מהשני ומביא נקודת מבט אחרת על החברה שלנו ועל המציאות הקיומית בה אנחנו נמצאים, המון רגש ועומק יש בכתיבה של עמרי חורש ואני הזדהיתי עם לא מעט קטעים בו ונגעה בי הכתיבה.
בסך הכל מדובר בנובלה נוגעת וחושפנית ואני כמובן ממליץ עליו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s