המקדש השלישי / אברהם ב. יהושע

המקדש השלישי / אברהם ב. יהושע
הספריה החדשה
64 עמודים

הנובלה הזו של יהושע יכולה להיות בקלות מחזה מעניין, זו נובלה קצרה וקולעת שרוב רובה מתרחש במשרדי הרבנות בתל אביב וכולו דיאלוגים כל כולו.
לפעמים ואולי בלי כוונה זה פתאום זרק אותי לסרט "גט" של רונית ושלומי אלקבץ, גם שם הסרט עסר בנושאים מעוררי מחלוקת של הדת וגם שם רוב רובו של הסרט היה בחדר אחד ברבנות ולמרות שהנובלה של יהושע קלילה טיפה יותר מאשר הסרט הנפלא של האלקבצים העיסוק בדת והביקורת עליה כמו גם המיקום של שתי היצירות יצרו אצלי את החיבור הזה בראש.
נראה שיהושע מנסה גם לחבר אותנו בספר הזה לספרו הקודם "הבת היחידה" גם אם הדמויות שונות ומיקום הסיפור הוא שונה ישנו חיבור בין רקלה מהבת היחידה לאסתר מהספר הנוכחי.
אז כמו שאמרתי העלילה מתרחשת במשרדי הרבנות בתל אביב אצל הרב ניסים שושני, רב שסניק שלצד תמונת עובדיה יוסף ישנה גם תמונת הרב קוק והוא בהחלט לא שגרתי, מגיעה אליו אישה בשם אסתר עם סיפור מורכב ולא פשוט שמציג את עולם הדת בצורה קצת ביקורתית, חברתית ומוסרית ובמרכזו סיפור אהבה.
דמות נוספת בספר זה שהיא מהווה את המרכז ולדעתי יש לה חשיבות גדולה זו דמות מזכירו של הרב, דמות מרתקת שמלבד עיסוקו כמזכיר של הרב הוא גם משמש כמוהל לתינוקות של מהגרים ועוד.
הספר הזה של א.ב.יהושע הוא ספר קצר, עוסק בנושאים שקשורים למורכבות הדת ונוגע בנושאים חברתיים מורכבים ולמרות שהוא קצר מאוד, בנוי כמן חלק אחד מתוך מחזה שלם הוא ספר מעניין שכדאי לקרוא, הוא לא א.ב. יהושע המורכב והעשיר וזה לעיתים מרגיש קצת כמו עייפות החומר וכן, זה בעיני לא ברמה של טובי ספריו אך עדיין נובלה מעניינת מאוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s