הילד בחלון / אורן גזית

הילד בחלון / אורן גזית
הוצאת שתים
208 עמודים

לצערי לא יוצא לי לקרוא מספיק ספרים מהוצאת שתים אבל כשיוצא לי אז אני שמח על הבחירה כי לרוב הספרים של ההוצאה הזו מעניינים ומגוונים והספר הזה של אורן גזית הוא מסוג הספרים שלא מותירים את הקורא אדיש.
נושא ההורות הוא נושא רגיש מאוד אצל מי שהורה ומי שמתעתד להיות הורה והמחשבה על איבוד ילד היא טרגית רק מעצם המחשבה על כך, מעוררת צמרמורת רק מהפחד שדבר כזה עלול לקרות להורה והספר הזה עוסק בסיפור כזה ועוסק גם בנושא גם בנושא ההתאבדות והוא סיפורה של כצלה שלפני 18 שנה נעלם לה הילד שלה מהעגלה כשלרגע לא שמה לב כאשר נכנסה לחפש אוברולים לתינוקות בחנות הבגדים.
כצלה סוחבת את האובדן כבר 18 שנה ביחד עם העלבונות שהוטחו בה, ההאשמות באחריות להעלמותו ועוד ועוד כאבים נפשיים וצלקות רגשיות ואם זה לא מספיק אז כצלה מתמודדת עם כאב חדש, אחיה האהוב מתאבד וכצלה נאלצת להתמודד גם עם האובדן הזה אך משהו קורה לאחר מכן, היא מבחינה בחלון ראוה של חנות הבגדים בנער שמדגמן שנראה לה כמו אותו תינוק שנעלם לה.
נראה שכצלה מחפשת אחיזה במציאות ובתקווה בכל רגע והחיפוש המחודש אחרי בנה הנעלם פותח תיבת פנדורה של סודות, שקרים ומורכבות משפחתית לא פשוטה.
הספר של אורן גזית כתוב בשפה גבוהה ומייצר מתח רב בעלילה שהיא בחלקה בלשית בחלקה פרוזה קורעת לב שאינן מתחילות בהיעלמות הילד אלא נטועות באירועים שקשורים בילדותה של כצלה שנים רבות קודם לכן.
זהו ספר מצוין, לא קל לקריאה ודורש עצירות מדי, הכלה והפנמה של הטקסט והסיפור המורכב.
התחברתי לספר מנקודת מבטי כהורה, מנקודת מבטי של אוהב ספרות טובה ואני חושב שזה ספר שדורש התמסרות מצד הקורא.
ספר מצוין בעיני.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s