מכשפות מאז ולעולם / אליקס א. הארו

מכשפות מאז ולעולם / אליקס א. הארו
תמיר הוצאה לאור
599 עמודים
מאנגלית: לי עברון

אתחיל מזה שאהבתי את הספר הקודם של המחברת "עשרת אלפי הדלתות של ג'נוארי" ונראה שהסגנון שלה בא לידי ביטוי גם בספר הזה, יש משהו בחיבור הזה בין עולמות שונים, בין אגדות למציאות והכתיבה של הארו טובה ומעניינת לרוב.
הספר הזה הוא ספר שאפשר להתבונן עליו מכמה נקודות מבט וכל נקודות המבט הן נשיות, הן על מאבקן של נשים, אחדות נשית בעולם גברי מנוכר ולא שיוויוני והוא מאידך ספר פנטזיה שלוקח אותך לעולם האגדות ולעולם הדמיון ומתד שני הוא לא פחות נוקב כשהוא מתאר את סיפורה התנועה הסופרג'יסטית במאה ה19, והוא לוקח אותך אל ציד המכשפות וזורק אותך להסטוריה והוא ספר פנטזיה ריאליסטי פמיניסטי, כן הרבה מושגים בתיאור אחד אבל לא יכולתי לתאר אותו אחרת.
האחיות ג'יימס ג'וניפר, אגנס אמרנאת וביאטריס בלדונה גדלו ללא אם ועם אב מנכר ומסכסך, בשלב מסוים האחיות הגדולות עזבו את הבית והצעירה הצטרפה אליהן ועברה לעיר ששמה ניו סיילם שהוקמה לא רחוק מאותו מקום שנקרא סיילם שמוכר בתור הישוב של ציד המכשפות.
מתוך הילדות צמחה חברות ואחוות אחיות.
האחיות מצטרפות לתנועת הסופרג'יסטיות מה שעורר מחדש את שנאת הנשים ואת עניין המכשפות והכח שלהן.
אין ספק שהספר הזה בא עם מסר חשוב ועם המאבק לזכויות האישה ולשיוויון שנמשך עד עצם היום הזה.
לספר יש כח ודרך סיפורן של האחיות, והסופרג'יסטיות והאגדות שעברו איזו נקודת מבט שונה מייצרות את הנראטיב של הספר הזה שהוא חשוב ומעניין ובהחלט ראוי לקריאה לא רק על ידי נשים אלא על ידי כל מי שמתחבר לספרות הפנטזיה ורוצה לחוות דרכה גם את המציאות הלא פשוטה של המאבק לשיוויון.
הבעיה שלי עם הספר הזה שהוא פשוט ארוך מדי ובחלק גדול מהקריאה הרגשתי שאני לא מתקדם לשום מקום והייתי בלי ספק חותך ממנו לא מעט ומשאיר אותו דק יותר אבל עם אותו מסר.
מלבד זאת מדובר בספר שהנראטיב שלו עניין אותי וכך גם הסיפור והכתיבה של הארו כמו שאמרתי בהתחלה מעניינת.
מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s