מרק בורשט וסיפורים אחרים / סופי רחלנקו

מרק בורשט וסיפורים אחרים / סופי רחלנקו
הוצאת איפאבליש
160 עמודים

סופי רחלנקו כך גיליתי מהחלק האחורי של הספר היא אמנית וזהו אינה ספרה הראשון אך זהו הספר הראשון שלה שיצא לי לקרוא ומדובר באסופת סיפורים קצרים מעניינים מאוד.
לא מצאתי איזה חיבור מקשר בין הסיפורים, איזו תמה מובילה מלבד שאלו פשוט סיפורים מהחיים, סיפורים שכתובים מנקודת מבט חיצונית בנושאים רבים של אהבה, בתמודדות עם זקנה ובדידות, קשיי קליטה בארץ, ילדות ומורכבויות אחרות.
הסיפורים הינם אנושיים מאוד, נוגעים באנשים הפשוטים ווהכתיבה של רחלנקו היא כזו, כמו הסיפורים, לא מתיימרים מדי, צנועים, פשוטים ומחפשים את היופי האנושי.
אין כאן סיפורים יוצאי דופן בכתיבתם רחלנקו היא אמנית ואשת מילים וזה ניכר בסיפורים ובחלק מהעלילות הכתיבה כמו גם האמנות תופסים מקום מסוים.
הסיפור הראשון "מרק בורשט" הוא הסיפור שהכי אהבתי ולדעתי באסופת סיפורים כזו יש חשיבות רבה לכמה הסיפור הראשון הוא מעניין וקליט כדי שירצו לקרוא את שאר סיפורי הספר וכאן הסיפור מעניין וקליט ומדבר על ישראליות ועל דימה שאומץ בגיל ארבע מבית יתומים באוקראינה ומתאר את דימה שבוחר לא לגעת במרק הבורשט שמוגש לאורחים אלא מעדיף את החומוס בפיתה הישראלי אבל הסיפור גם מתאר את המאבק של האם המאמצת להיות אם והמסע שלה לאוקראינה עם מי שלבסוף גם יהפוך לבן זוגה.
רוב הסיפורים בספר מסוגננים בכתיבה דומה, בראותה נקודת מבט חיצונית ובסך הכל מדובר בספר נחמד ונוגע בפשטותו.

מחשבה אחת על “מרק בורשט וסיפורים אחרים / סופי רחלנקו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s