ההסבר של ג'ורג' סילברמן / צ'ארלס דיקנס

ההסבר של ג'ורג' סילברמן / צ'ארלס דיקנס
הוצאת תשע נשמות
70 עמודים
מאנגלית: לי עברון

הנובלה הקטנה והמרתקת הזו היא כמעט רטרוספקטיבה של כתיבתו של דיקנס שיש בה מוטיבים מהדמויות השונות בספריו וזה למעשה כתב היד האחרון של דיקנס. כמו הרבה גיבורים של דיקנס שנחשפים לחיי האומללות מגיל צעיר ועוברים מסע של חיים עם תובנות כך גם בספר הזה שמתחיל גם הוא בחיי עוני של ילד קטן אותו ג'ורג' סילברמן.
ג'ורג' הקטן חי חיים עוני נוראים כילד, היה סגור במרתף שם היה חדרו וחי בדלות עם הוריו העניים והחולים, החיים בתור ילד היו קשים מאוד וכל פעם כשביקש משהו או התלונן על משהו הוריו כינו אותו בחיבה "שטן קטן וחמדן" אך בניגוד להרבה גיבורים של דיקנס בהם הילד מתייתם וממשיך לעבור חיי ניצול ושחיתות של מבוגרים כאן הסיפור קצת מתהפך ולמרות שג'ורג' הקטן מתייתם הוא מאומץ בידי פטרונים של איזו אחווה דתית שלא לומר כת והם דואגים לכל מחסורו.
אך אלו לא מספקים את ג'ורג' שעובר מן ויה דלורוזה פנימית של חוסר סיפוק מהמין האנושי, יושרו הפנימי מונע ממנו לפגוע באחרים, החיים בדלות מאפשרים לו להיות אדם הגון אך צביעות החברה מציקה לו.
סילברמן יושב בגיל שישים וכותב את כל אלו ומתבונן על חייו לאחור ומבין את המשמעויות ואת מה שניתן לו כילד דווקא בתקופות העוני הקשות.
נובלה קטנה עם מסר רגיש ועמוק של דיקנס ולמעשה זהו מין ספרון שמסכם יצירה של חיים שלמים של אחד הסופרים הדגולים בהסטוריה.
קטן ומומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s