גולווין / יאקוב וסרמן

גולווין / יאקוב וסרמן
הוצאת תשע נשמות
122 עמודים
מגרמנית: הראל קין

בסקירה זו למעשה סקרתי את ארבעת הספרים הנפלאים מסדרת אוצרות מופת ואני מקווה שבכל שנה יתווספו עוד סםרים ואוצרות לסדרה הזו, כל ספר בה הוא שונה ומרתק, גולווין הוא הספר היחידי בסדרה שהוא למעשה נובלה ולא סדרת סיפורים קצרים וזו נובלה מרתקת מאין כמותה, קצת אפית שמעוררת בקורא מחשבות רבות, היא גרמה לי לשבת עם הספר ולהרהר בו רבות אחרי סיום הקריאה.
התקופה של הספר היא לאחר המהפיכה ברוסיה ונפילת הצאר, אצילים ירדו מנכסיהם והרבה השתנה ברוסיה של אותה התקופה, מריה פון קרדינר וילדיה עוזבים את ביתם ויוצאים יחד עם המשרתים ורכושם הפרטי להשתכן במלון.
במלון מריה פוגשת אנשים שדומים לה ומרגישים אבודים כמוה, השינוי הזה והמעמד החדש גורם לבלבול גדול, מריה גם ללא בעלה שנס והיא מוצאת גם חוסר אחיזה בעובדה שהיא לבד בהתמודדות הזו.
במלון מריה פוגשת ברוזנת מבוגרת והיא מספרת לה את הסיפור שלה ולמעשה הספר מחולק לשניים, החלק הראשון זה סיפורה של מריה שמעוררת התפעלות ותחושת הזדהות עם האישה המורכבת והמרתקת ההיא ובחלק השני מופיע גולווין כאשר לא שמענו ממנו או עליו כל החלק הראשון, גולווין מופיע בחלק השני ולמעשה הספר מקבל מהפך.
מיהו גולווין ולמה דמותו כל כך מסתורית אני לא אגלה לכם כי זו מהות הספר אבל הנובלה הזו עמוקה ומעניינת מאוד ודמותו מעוררת הקוראים תחושות לא פשוטות ומורכבות.
ואסרמן הוא סופר מרתק, זה לא הספר הראשון שלו שיצא בתשע נשמות ואני שמח להיחשף לנובלה הנהדרת הזו.
מומלץ וכמובן כל הסדרה הזו מומלצת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s