נבל העשב – קולות אחרים, חדרים אחרים / טרומן קפוטה

נבל העשב – קולות אחרים, חדרים אחרים / טרומן קפוטה
פן הוצאה לאור
303 עמודים
מאנגלית: רחל פן

אני נוטה לחפש אצל סופרים שאני אוהב ובספריהם סממנים אוטוביוגרפיים שמתחברים לסיפור שלי האישי והרבה פעמים אני מוצא את החיבור הזה לפעמים בדרך ישירה ולפעמים בדרך עקיפה, בהרבה סיפורים של סופרים למשל כמו קפוטה החיבור בין הסיפורים שלו ולחוויה אישית שלי היא קיימת.
קפוטה עוסק בחלק מהסיפורים הקצרים ובנובלות שלו בילדים ובילדים שגדלו מחוץ לבית שלהם, שתי הנובלות בספר זה מתארות חוויה כזו וזה מתחבר לאוטוביוגרפיה שלי כילד שהתייתם וגדל באומנה, כשזה קורה זה מחבר אותי עוד יותר לסופר ולסיפוריו.
את קפוטה באופן אישי אני אוהב במיוחד, ספרו "בדם קר" הוא אחד הספרים שהכי השפיעו עלי כקורא וגם שאר מה שקראתי ממנו הרשים אותי.
נבל העשב הוא הסיפור המפורסם בין השתיים בספר זה ואף יצא סרט קולנוע שמבוסס על הסיפור, קולין ילד יתום שחי אצל שתי דודותיו הזקנות, שונות לחלוטין אחת מהשניה, אחת אשת עסקים קשוחה והשניה טיפוס קצת ילדותי ויש את קתרין העוזרת של הבית.
דולי רוקחת תרופה מכל מני חומרים טבעיים שרק היא יודעת את המרכיבים שלה ואחותה אשת העסקים הקשוחה ורינה מעוניינת לעשות מזה עסק אך דולי מסרבת לגלות את מרכיבי התרופה, בעקבות הריב הגדול הזה בורחות קתרין ודולי ביחד עם קולין ומתחבאים בבית על העץ.
איך הסיפור המוזר הזה ייגמר תצטרכו לקרוא אבל מדובר ביצירה מקסימה ורגישה שמתארת כמו בהרבה סיפורים של קפוטה את האנשים הפשוטים של הדרום ואירועים לעיתים קצת לא שגרתיים.
קולות אחרים, חדרים אחרים זה למעשה הסיפור הראשון שקפוטה כתב וגם בו מתואר נער שעבר לגור אצל קרובי משפחה לאחר שהתייתם מאימו והוא נוסע לפגוש את אביו שנטש אותו, אביו לא היה שם כשהוא הגיע אבל דמויות רבות ומעניינות מקיפות את הנער ששמו ג'ואל במן סיפור התבגרות רגיש ונוגע ללב בחיפוש אחר אהבה וקרבה.
ג'ואל מוצא חיבור עם ילדה טום בוי כזו בשם איידבל, גם שאר הדמויות מגוונות ומזכירות במידה מסוימת את נבל העשב לא רק בקווי העלילה הבסיסיים אלא בעיסוק בדרום ארצות הברית ובדמויות השוליים שחיות בו.
קפוטה יודע לדבר על אנשים, לכתוב על אנשים ולחבר אותנו לדמויות בסיפורים שלו.
שתי נובלות מעניינות וכתובות נפלא וצריך לציין שגם התרגום טוב מאוד בעיני.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s