מתחת לעור / שירז אפיק

מתחת לעור / שירז אפיק
עברית הוצאה לאור
166 עמודים

יש בספר הזה, בחזות שלו, בכריכה שלו ואפילו בדרך בה העלילה מתנהלת משהו מטעה, לכאורה ספר שמשדר רוגע אבל הוא לא, הכריכה שלווה, יום קיצי אבל הבריכה בה ריקה ממים, עכורה, התחתית שלה מזוהמת ולכאורה אנחנו צריכים להתבונן עמוק פנימה גם בתוכנו וגם בתוך גיבורי הספר כדי להבין לעומק את מורכבות העלילה והדמויות, רק כשנגרד את העור נגלה את הפצעים,
את הספר הזה קראתי במן תחושה עוכרת שלווה, המחברת גם היא עוסקת בטיפול וגם הגיבורה שלה בספר עוסקת בטיפול וזהו סיפור חודש נפש.
תמר היא עובדת סוציאלית צעירה שנתקלת בתל אביב בתייר בחופשה בשם אדם, לשניהם סיפור לא פשוט, ילדות מורכבת ומשפחות מפורקות, אמא של תמר התאבדה בצעירותה ואביה חזר בתשובה והיחידה שתמר שמרה איתה על קשר זוהי סבתה.
ההתקלות עם אדם היתה התקלות לא שגרתית בטיילת בתל אביב כאשר שניהם היו עדים לדריסה של חולדה ואדם היצירתי ארגן לחולדה לוויה מיוחדת ולוויה זו של חולדה הוותה את תחילת הקשר המיוחד שהתהווה בין שני הנשמות האלו.
המורכבות בחייו של אדם והקשיים האישיים שלו אולי היוו איזו מראה לחייה של תמר ולמרות פעמוני האזעקה תמר העדיפה להתעלם מהם.
הרצון שלה בקשר עם אדם גרמו לה לעזוב את חייה כאן בישראל ולנדוד אחריו אל מעבר לים למרות שהוא נעלם בפתאומיות ולמרות עוד נורת אזהרה תמר מחליטה לעשות את הצעד.
החיים המשותפים בארצות הברית בצל האמא השתלטנית של אדם לאט לאט חושפים את הפצעים בעברו של אדם ומסבכים את הקשר שנראה שרק הולך ומסתבך, התפרצויות זעם וקנאה, הדרדרות נפשית ורגשית ועוד ועוד ונראה שתמר תקועה בלופ שלא אליו היא ייחלה.
הספר הזה יש לו שכבות רבות, כמו לאדם רק מתחת לעור אנחנו נגלה את טיבנו, רק אם נגרד ונחשוף.
רומן פסיכולוגי מורכב ורגיש ואני מרגיש ששירז אפיק הולכת ומשתכללת כסופרת מספר לספר.
מומלץ מאוד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s