לחשוף את הפוסטמודרניזם / סטיבן היקס

לחשוף את הפוסטמודרניזם / סטיבן היקס
הוצאת סלע מאיר / שיבולת
244 עמודים
מאנגלית: יאיר לוינשטיין

כאדם חושב ומתפתח אני מאוד אוהב כשמאתגרים את תפיסת העולם שלי ואני אחד שמחובר מאוד לזרם הפוסטמודרניסטי בפילוסופיה, באמנות ועוד והספר הזה עניין אותי.
נתחיל מזה שזהו ספר מעניין בסך הכל והוא מחולק למעשה לשני חלקים עיקריים, החלק הראשון בספר הזה סוקר את הפילוסופיה המערבית במאות האחרונות כאשר הוא בא למעשה להראות את שורשי הפוסטמודרניזם שתפס תאוצה גדולה במחצית הראשונה של המאה העשרים וגם קצת אחריה אבל שורשיה טמונים הרבה מאוד שנים לפני כן והוא רואה בקאנט איזה עוגן של הזרם הפוסטמודרניסטי, לאחר מכן הוא סוקר את תפיסותיהם הפילוסופיות של הוגים שבאו אחריו כגון הגל, שופנהאואר, קירקגור, ניטשה ועוד.
בסך הכל לאוהבי פילוסופיה זה די מעניין גם לקרוא איך היקס מחבר בין תפיסותיהם ומייצר איזשהו גרף דמיוני של התפתחות הזרם הפוסטמודרניסטי עד להוגים החשובים של הזרם הזה במאה העשרים.
החצי השני של הספר מתאר את הזרמים של המרקסיזם, הסוציאליזם, קפיטליזם ועוד, זהו חלק מעניין גם אם כי מצאתי את עצמי מהנהן הרבה מאוד בראשי בצורה לא חיובית.
זה היה לי מעניין לקרוא את זה אבל לא השתכנעתי בטענותיו ובדרך בה הוא מציג את מה שהוא רוצה להעביר בספר.
בסך הכל מדובר בספר עם אג'נדה פוליטית ברורה וזה בסדר, אני פחות השתכנעתי אבל נהניתי לקרוא אותו הוא משכיל ומלמד ומעורר מחשבה על העולם בו אנו חיים ועל תפיסות פוליטיות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s