גלילאו ומכחישי המדע / מריו ליביו

גלילאו ומכחישי המדע / מריו ליביו
הוצאת אריה ניר
269 עמודים
מאנגלית: עמנואל לוטם

הרבה ביוגרפיות נכתבו על גלילאו לאורך השנים, למה למעשה היה צריך עוד ביוגרפיה לאוסף, מה ערך המוסף של עוד ביוגרפיה? יש ביוגרפיות שמתמקדות בסיפור החיים של הדמות ותו לא ויש ביוגרפיות שדרך סיפור החיים מעבירות מסר חברתי, פוליטי וכדומה ואני חושב שכאן ליביו לקח את סיםורו של גלילאו כדי לדבר על הכח והחשיבות של האמונה במדע מול הקנאה והבורות כקובעות סדר יום.
באמת שכל גלילאו נכתב הכל, תגליותיו שינו את האופן בו אנחנו תופסים את העולם ואת מערכת השמש שלנו, סיפור חייו בספר זה נכתב בצורה בהירה ונגישה, פשוטה לכל וכך גם תיאור השגיו השונים ותגליותיו השונים.
הדרך בה התמודד מול הכנסיה, המשפט המתוקשר שלו, הנסיון של הכנסיה להשפיל אותו הם מהות הספר בעיני והמסר החשוב של ספר זה כי כשאני מסתכל על תקופתנו, עשרים שנה לתוך המאה ה21 אני רואה עדיין לצערי שהמציאות היא כזו שהדת מכתיבה את העניינים, שהמצאות מדעיות, תגליות ארכיאולוגיות, רפואיות, כימיות ואסטרולוגיות עדיין צריכים במידה מסוימת גם כשפחד האינקוויזיציה לא מרחף באויר לתת הצדקות כאלו ואחרות לדת.
מכחישי מדע תמיד יהיו, בעבר גלילאו היה צריך להצדיק את תגליותיו בכח האלוהות ולומר שטעה, היום אין זה כך אבל מכחישי חיסונים, מכחישי אקלים ועוד אלו קיימים.
לא מלמדים כאן אבולוציה בבתי הספר מפחד של פגיעה ברגשות והדוגמאות רבות.
זה המסר החשוב של המחבר וזו התשובה אולי לשאלה למה היינו צריכים עוד ביוגרפיה על גלילאו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s