שחפים בסופה / אינר קאורסון

שחפים בסופה / אינר קאורסון
הוצאת לסה ספרים
110 עמודים
מאיסלנדית: משה ארלנדור

הספר הזה הוא כביכול רק 110 עמודים אבל הקריאה שלו היא חוויה עמוסה במיוחד, היא עמוסה כי הסידור של הטקסט הוא כזה שכמעט ולא מאפשר לקורא מנוחה ולכן לקורא יש את התחושה שהוא נשאב אל הספר ונמצא ביחד עם הצוות של הספינה שנאבק בין החיים למוות ברגעי סופה עוצמתית.
זה מה שהופך את הספר הזה למיוחד כל כך ושואב כל כך, ברגע שהתחלתי לקרוא אותו לא יכולתי להפסיק עד שסיימתי אותו, קשה לעצור באמצע.
אני אוהב ספרים על התמודדויות השרדות ימיות, לאחרונה קראתי את סיפורו של ניצול שכתב גבריאל גרסיה מרקס או הזקן והים של המינגווי כמובן, גם הם נובלות קצרות ועוצמתיות של התמודדותו של האדם עם הטבע, קטנותנו אל מול הכח העצום של הים והמקום הזה בין החיים למוות, לים יש עוצמות וכח ונראה שסיפורים כאלו מייצרים תמיד את האפקט של הפרופורציות שלנו בעולם, והמקום שלנו כבני אנוש עם דברים שגדולים וחזקים מאיתנו לא משנה כמה האדם יתקדם ויתפתח טכנולוגית הטבע חזק ממנו.
הסיפור בספר הזה מבוסס על אירועים אמיתיים שהתרחשו בשדות הדיג של ניופאונדלנד כאשר ספינות דיג רבות וביניהם כמרת (ספינת דיג שגוררת אחריה רשתות רחבות) בשם "השחף" שמפליגה כשעל סיפונה שלושים ושניים אנשי צוות וספינה זו כמו רבות אחרות נקלעות ללב הסופה האימתנית ונאבקת יחד עם הצוות שעליה למאבק השרדות הירואי.
ספר מרתק ועמוס ששואב אותך עמוק אל הסיפור ומייצר חווית קריאה מרתקת.
מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s