הכפר שהחליט שכדור הארץ שטוח / רודיארד קיפלינג

הכפר שהחליט שכדור הארץ שטוח / רודיארד קיפלינג
הוצאת נהר ספרים
105 עמודים
מאנגלית: רעיה ג'קסון

הספר הזה מעניין מכמה וכמה סיבות אבל אותי סקרן מה היה קורה אילו הסיפור הזה היה מתרחש בעידן של היו בה העיתונות והתקשורת נראים ומתנהלים אחרת מאשר תחילת המאה העשרים.
אנחנו לחלוטין בעידן בו פייק ניוז מופץ בכל מקום ותופס משמעות חזקה בקיום שלנו ובתפיסות העולם שלנו והוא כלי פוליטי חזק ועוצמתי מאין כמוהו והספר הזה של קיפלינג עוסק בדיוק בכוחה של העיתונות בהפצת מידע שקרי והשפעה על אנשים.
במרכזו של הסיפור נמצאים חמישה אנשים, ארבעה במכונית אחת שנעצרו בסמוך לכפר האקלי הטענה למהירות מופרזת ולאחר מכן מכונית נוספת בה נסע אמרגן מצליח נעצרה על אותה טענה, מסתבר שקטע הכביש הזה הפך להיות מסחטת כספים, הזלזול וההתנשאות של השופטים העלתה את חמתם אל מקבלי הקנס, ביניהם עיתונאים וחברי פרלמנט והם החליטו לנקום בתושבי הכפר נקמה מתוקה.
באמצעות הפצת פייק ניוז ושקרים בתקשורת ובעיתונות הם מגחכים את הכפר והופכים את העלילה לסאטירה מרושעת ומוצלחת על עדריות ההמון מה שהיום מכנים ככבשים.
מעניינת הרלוונטיות של הספר הזה להיום כי האנושות לא משתנה ולכן זה רלוונטי, שמועות הופכות לאמת ושקרים הופכים לאמת כל עוד הרוב מאמין בהם המיעוט בסוף יצטרף.
קיפלינג נכנס בכולם, בתקשורת, בפוליטיקה, בבתי המשפט.
ספר נחמד של קיפלינג, לא חושב שזו פסגת יצירתו אבל בהחלט משל סאטירי מעניין וחד ביותר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s