המדריכה למהפכה / רחל עזריה

המדריכה למהפכה / רחל עזריה
הוצאת כנרת זמורה
207 עמודים

אני עוקב אחרי רחל עזריה הרבה שנים והיא אחת מנשות הציבור שאני הכי אוהב, גם היא כמוני בוגרת מכון מנדל והיא פעילה ציבורית גם בירושלים וגם בכנסת העבירה חוקים חשובים והאמת היא שעד לקריאת ספר זה לא ידעתי עד כמה היא היתה פעילה לאורך השנים.
בעידן בו אנחנו רואים מחאות רבות ציבוריות למען צדק ושינוי, ממחאת האתיופים והנכים ועד להפגנות בבלפור היום אנחנו יכולים לנסות להבין למה מחאה אחת הצליחה ולמה אחרת נכשלה , מה מביא מחאה ציבורית ומאבק חברתי להביא תוצאות חסרות תקדים ומה מונע מאחרת להביא את אותם תוצאות ולמעשה הספר הזה הוא ספר הדרכה שנותן כלים להצלחה במאבקים ובמקביל סוקר את הדרך של רחל עזריה מפעילה סטדנטית צעירה ועד היום במאבקים שונים לאורך הדרך, כאלו שהיא הצליחה יותר וכאלו שהיא הצליחה פחות.
יש בספר הזה סקירה של מאבקים רבים לדוגמא, המאבק נגד פתיחת כביש שש, מאבק שנכשל בסופו של דבר, המאבק למען אוכל בריא בצהרונים שהצליח,חוק החופים, קבירת חוק נאמנות בתרבות של מירי רגב, המאבק נגד הדרת נשים באוטובוסים, המאבק למען מסורבות הגט ועוד ועוד.
זה מעניין לקרוא ולראות את הדרך שכל מאבק עבר ובסופו של דבר להבין מה הביא להצלחתו או לכשלונו אבל יש כאן דרך ויש כאן כלים שהם לא מביחים הצלחה אלא עוזרים לאנשים שרוצים להיאבק על מה שחשוב להם להשתמש באותם כלים ולהביא לתוצאה כזו או אחרת.
רחל עזריה לא מנסה להדר את עצמה יותר מדי, בעיני הספר הזה נכתב בצניעות רבה וממקום של אכפתיות והבנה שמאבקים צריכים בסופו של דבר להצליח והרבה מאבקים נופלים כי פשוט לא היה למוביליו את ההבנה איך מצליחים במאבקים, איך עובדים מול התקשורת איך עובדים מול הכנסת, איך מדברים בשפה שמגייסת כח ציבורי ועוד ועוד.
ספר טוב ומעניין של אישה שהיא מובילת דרך אמיתית עם נסיון שטח רב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s