אמהות לסבית בישראל / אלונה פלג

אמהות לסבית בישראל / אלונה פלג
הוצאת רסלינג
212 עמודים

מדינת ישראל חיה בקונפליקט, מצד אחד היא מתהדרת בליברליות ומצעדי הגאווה שלה הם מהמרשימים בעולם בעיקר בתל אביב אבל מצד שני מדינת ישראל מנוהלת על ידי גופים שמרנים ומסורתיים שמתקשים מאוד עם כל מה שמכונה "משפחה חדשה" ובעיקר בכל מה שקשור למשפחות חד מיניות, הספר הזה לא דן בכלל המשפחות החד מיניות אלא מתמקד בהורות לסבית, בבית שבו יש שתי אמהות.
את אלונה פלג הכרתי כשעבדתי ככתב בהד החינוך והכנתי כתבה על מסגרת לימודית בה היא עבדה במסגרת תפקידה המקצועי וכאדם סקרן וחקרן שמחתי לשמוע על הספר הזה ולהזדמנות לקרוא ולכתוב עליו, אני חושב שנושא ההורות החד מינית ובמקרה הזה הלסבית הוא מעניין מאוד בעיקר כשמדובר בחברה הישראלית שנעה בין שמרנות קיצונית ודתית לליברליות בעיקר באיזור מרכז הארץ אולם בתוך חברה מסוג זה ישנם סטיגמות רבות ועוד קשיים שאותן נשים חוות בהקשר למשפחה שהן מגדלות ולילדים שחיים איתן.
הספר הזה בוחן בצורה מרתקת בעיני משפחות לסביות ואת האמהות במיוחד, חלוקת התפקידים בבית, איך אותן נשים מנסחות את הזהות שלהן איך נוצר המעבר מזהות לסבית לאמהות ולרצון להקים משפחה.
הספר עוסק באתגרים של הורות כזו ומשפחה כזו ובדרך בה הן מתמודדות, הוא גם מחדד את היתרונות במשפחה מהסוג הזה, במחיקת המושג פטריארכיה ובחלוקה שווה של הנטל שזה נושא מעניין בפני עצמו.
זהו ספר מחקרי שמורכב מניתוח סיטואציות, מונולוגים של הנשים, סיפורים וחוויות שמועברות בספר ונותנות לקורא מידע על התא המשפחתי הזה.
באמת שאפשר לכתוב הרבה על הספר המעניין הזה אבל אני חושב שמעבר לעובדה שיש בו המון עבודה מחקרית מעניינת הוא נכתב ממקום אישי עמוק והאהבה לנושא מורגשת במילים ובכך המחברת מביאה את האישי שלה, את עצמה אל תוך הטקסט.
מרתק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s