בארי כהן בדרכים / גארי שטיינגרט

בארי כהן בדרכים / גארי שטיינגרט
ידיעות ספרים
376 עמודים

אני חושב שזה הספר הראשון שגארי שטיינגרט, סופר יהודי ממוצא רוסי שחי את מרבית חייו בארצות הברית לא כותב על שורשיו הרוסיים אלא על אמריקה כפי שהיא היום ומצד שני הוא לא התעלם לחלוטין משורשיו שכן גיבור ספרו הוא יהודי.
בארי כהן הוא לא אדם מן השורה, הוא מן האנשים העשירים ככל הנראה בכל אמריקה, הוא מנהל קרן גידור בעלת הון של 2.4 מליארד דולר, הוא חי לו בדירת היוקרה שלו אי שם במנהטן עם אשתו אישה סימה, ממוצא הודי, בת למהגרים שהתעשרה עם בארי וילדם שיווה בן השלוש.
שיווה אובחן על הספקטרום האוטיסטי, קרן הגידור של בארי בנפילה ובארי מחליט בהחלטה די רגעית לקום ולעזוב הכל ולברוח לאהובתו מימי התיכון.
בארי שיכול לקחת איזה רכב שירצה בוחר לעשות את הרוד טריפ הזה דווקא באוטובוס ציבורי, הוא לוקח איתו רק את אוסף שעוני היוקרה שלו שמסמלים אולי את המעמד שהיה לו ואת הזמן שבורח ממנו. כל שעון באוסף עולה עשרות אלפי דולרים.
בארי מתוודע לארצות הברית הרגילה, הפשוטה, של הפרברים, מעמד הביניים, שיכוני העוני ופוגש דמויות שממחישות לו את אמריקה האמיתית ולא את אותה אמריקה של מגדל השן בה הוא גר, הוא מתוודע לפחדים של האנשים ולחששות שלהם תוך כדי מסע הבחירות של דונאלד טראמפ.
המחבר מבהיר היטב בספר באמצעות דמותו של בארי את דעתו על טראמפ, אי אפשר לפספס זאת ואנחנו מלווים את בארי בעצם עד בחירתו של טראמפ לנשיאות.
במקביל למסע של בארי אשתו סימה עוברת מסע התפקחות אחר לחלוטין, יחד עם שיווה בנה המאובחן היא מחפשת את המקום שלה מחדש בחיים בידיעה שאולי הקשר עם בעלה הבורח עומד לקראת סיום.
שיננגרט מציג בספר זה בצורה נהדרת את הניכור וחוסר המודעות של העשירים למצבה האמיתי של אמריקה, התחושה הזו שעושר קונה הכל ועושר מביא גם לאושר מתפוגגת בצורה מאוד חזקה.
ספר טוב מאוד ומעניין מאוד.
מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s