תולדות היהודים / עשהאל אבלמן

תולדות היהודים / עשהאל אבלמן
הוצאת דביר
624 עמודים

לטעמי אפשר לחלק את הספר הזה לשני חלקים, החלק הראשון קצת הרגיז אותי ועוד מעט אסביר למה, החלק השני היה בעיני מרתק מאין כמוהו ומעשיר מאוד.
עשהאל אבלמן הוא אדם דתי ומאמין וזה בסדר ולטעמי חשוב מאוד בספר שמתמקד בהסטוריה לעשות הפרדה בין מיתוס לבין הסטוריה ונראה שאבלמן לפחות בחלק הראשון שמתמקד בסיפורי בראשית ובמיתוסים שם תיאר את האירועים שם כחלק מההסטוריה ולמרות הערה אחת בסוף החלק הזה שכאילו אומר שאין ממש תימוכין ארכיאולוגיים לחלק מהאירועים אותם אירועים הם חלק ממיתוס ולא חלק מתולדות היהודים וזה משהו שחשוב לשים עליו דגש בעיני.
ספר צריך להחליט האם הוא נאמן להסטוריה כפי שהיא או לוקח את כל המכלול של היהדות עם המיתוסים בה ועם האגדות שמלוות אותנו וחלק מחגינו.
החלק השני שהוא רוב רובו של הספר היה מעניין ולוקח אותנו למסע לאורך היהדות, מסע מעניין של תקופות שונות ואירועים שונים שחלקנו מכירים יותר וחלקנו פחות ואבלמן פותח לנו דלת להכרת העם שלנו ותולדותיו בצורה יותר טובה.
אבלמן לא נכנס לעומק כל אירוע ומתמצת לנו את העיקר ובכל זאת הספר מכיל מעל 550 עמודי תוכן ועוד כ120 עמודי ביבליוגרפיה וזה בעיני מראה על רצינות ועומק בעשייה של הספר הזה.
אבלמן נותן חלק רציני ומכובד לסיפורו של ישו והשפעתו גם בחייו וגם במותו ואולי בעיקר לאחר מותו על היהדות ועל התפתחות הנצרות מתוך הסיפור של ישו.
ספר מעניין מאוד ברובו, קריא ונגיש.
מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s