רמי, ילד של אף אחד / הקטור מאלו

רמי, ילד של אף אחד / הקטור מאלו
הוצאת אריה ניר
533 עמודים
מצרפתית: מריאנה קאן
איורים: א' ביאר

הספר הזה של הקטור מאלו מהמאה  ה19 היה הספר שפרסם אותו ובישראל הוא תורגם כמה פעמים בעבר בשני חלקים ונקרא "באין משפחה" אני מתקשה להבין למה נתנו לו את השם החדש שנתנו לו ובנוסף גם בספר בתרגום החדש ובאיחוד שני החלקים של הסיפור השאירו את השם כמו של הסרט.
אני מודה שאני מתקשה עם זה כי מדובר בעיני ביצירה מרתקת ולמרות מה שנראה ולמרות שהסרט מיועד לכל המשפחה כביכול הספר המקורי אינו נכתב לילדים, הקטור מאלו כתב יצירה קצת דיקנסית על ילד אסופי שמוצא את עצמו נודד ממקום למקום ומחפש את גורלו ומשפחה שתסכים לקבל אותו.
רמי, שגדל עד גיל שמונה אצל אמא ברברן נמצא כתינוק על ידי בעלה של ברברן כשהוא עטוף בחיתול יוקרתי, האיש חשב שיום אחד הילד הזה יהיה עבורם מקור פרנסה לכשמשפחתו האמיתית תימצא ונתן אותו לאמא ברברן לגידול בעוד הוא עובד רחוק מהבית.
בגיל שמונה חל המפנה בחייו של רמי שחשב שהוא גדל אצל אימו האמיתית כאשר האבא שחזר לביתו מעוניין למסור את הילד לבית יתומים כי הוא עול, רמי מוצא את עצמו בסופו של דבר נמכר לסניור ויטאליס, איטלקי שבבעלותו קרקס נודד קטן עם כמה כלבים וקוף, משם מתחיל מסעו הארוך והמפותל של רמי לעבר המקום הטוב והמשפחה שתסכים לקבלו.
באין משפחה הוא ספר מרתק שהתרגום החדש עושה עמו חסד והוא קריא ומעניין לכל אורכו, הוא נקרא בעניין רב וסיפורו של רמי האסופי ותלאותיו מרתקות.
מעבר לשינוי השם שאותי קצת הרגיז מדובר בספר שכדאי לקרוא ואולי לפני שבכלל רואים את הסרט כי הוא עמוק ומורכב יותר מסרט דחוס של שעה וחצי.
sremiyeled

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s