איך לחיות כמעט בחינם, איך לחיות משלושים ושישה אלף דולר לשנה / פרנסיס סקוט פיצג'רלד

איך לחיות כמעט בחינם, איך לחיות משלושים ושישה אלף דולר לשנה / פרנסיס סקוט פיצג'רלד
הוצאת נהר
מאנגלית: דב שילוח
98 עמודים

הוצאת נהר ממשיכים להוציא את כתביו השונים של פרנסיס סקוט פיצג'רלד הנפלא והשנון וכאן בעצם ישנם שני מאמרים שפורסמו בעיתון והם באמת מאופיינים בסגנון כתיבה עיתונאית.
מאמרים אלו מתארים את התקופה הכלכלית המורכבת שעבר המחבר ומאופיינים בהומור רב, שנינות ואירוניה רבה ביחס לתקופה וביחס למעמד של המחבר.
פיצג'ראלד לא מכחיש שהוא כותב קודם כדי להתפרנס ווהתפרנס תקופה מסוימת לא רע בכלל ממכירת סיפורים לעיתון ובמאמרים אלו מתאר המחבר המוכשר את המסע שלו לחיות בצורה יותר זולה ולהרוויח יותר כסף ועבור זה הוא נוסע לריביירה הצרפתית בניסיון לצמצם הוצאות עם כמה שזה נשמע אירוני. וכך מתאר המחבר את הנסיונות שלו להצטמצם ועדיין לחיות בצורה שראויה למעמדו כסופר מוכר.
פיצג'ראלד במאמרים אלו מעביר ביקורת על תרבות הצריכה בזמנו, על הקושי להתקיים ולהתנהל כלכלית ועדיין על הרצון להנות מהמעמד שבו הוא נמצא וממנו הוא סלד וכך גם במאמר השני "איך לחיות משלושים ושישה אלף דולר לשנה" פיצג'ראלד מציג לנו את הנסיונות להצטמצם כמה שיותר כדי לחיות בצורה טובה.

"לא הייתי עני – הם לא הצליחו לעבוד עלי. עוני פירושו דיכאון וחיים בחדר קטן ומרוחק ואכילה של מזון מהיר בפינת הרחוב – ואילו אני, מה פתאום, פשוט בלתי מתקבל על הדעת שאהיה עני. אני הרי מתגורר במלון הכי טוב בניו יורק!"
עמ' 67

מאמרים מלאי אירוניה וסרקזם מלווים בכתיבה מושחזת ומלאת הומור שכיף לקרוא ולהכיר עוד צד בסופר הנחשב והאיכותי הזה.

44900258_1632999766799923_8115312273108500480_n

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s