האחרות /שהרה בלאו

האחרות / שהרה בלאו
זמורה ביתן
223 עמודים

זה הספר הראשון שאני קורא של שהרה בלאו אבל קראתי בעבר דברים אחרים שהיא כתבה והספר הזה חיזק את מה שאני חושב ששהרה בלאו יודעת לכתוב.
הספר הזה הוא הרבה יותר מספרי מתח, בניגוד לעבר בו נשים התקשו, התביישו או לא העזו לצאת במוצהר עם האמירה שהן אל הוריות היום יש יותר ויותר נשים שאומרות שהן אינן רוצות להיות אמהות.
אני חושב שבפייסבוק זה אף הפך ממש לקבוצת תמיכה לנשים כאלו שהחברה לא פעם שופטת בחומרה, ישנם גם גברים כאלו אבל עם נשים החברה מחמירה יותר, כאילו העזו לצאת נגד הטבע שלהן, עם מה שהטבע נתן להן.
העיסוק בנושא האל הורי מעורר פולמוסים רבים וקושי לעכל זאת בציבורים רבים ויש בספר הזה דגש חזק על היחס לחברה לבחירה האישית של כל אדם.
עצם העיסוק בנושא כזה במיוחד אצל המחברת שבאה מהעולם הדתי הוא אמיץ בעיני ומורכב וזו התמודדות אולי עם שדים פנימיים רבים וכתיבה מאפשרת לנו לשבור הרבה חומות ועל כך שאפו בעיני.
שילה הלר עובדת במוזיאון השעווה היא באה מבית דתי מבני ברק, לא נישאה, לא הרתה ולא רוצה וכך גם כרתבה גם ברית כזו עם ארבעה חברות נוספות באקדמיה לא להרות, לא להביא ילדים לעולם.
כשהראשונה מהחברות נרצחת, ד"ר למגדר, פעילה פמיניסטית, קשורה לכסא, לידה מודבקת בובת תינוק ועל המצח חרוטה המלה אמא נפתחת שרשרת אירועים נוספים ורציחות נוספות ושילה נחשדת באופן טבעי.
מכיוון שזה ספר מתח אין מה לעשות ספוילרים ולהרוס לקורא את הסיפור אבל כן אומר שזהו ספר מתח שונה ומעניין שנוגע שנושא חברתי מורכב מאוד.
שהרה בלאו סופרת אמיצה בעיני וזהו ספר חזק שכתוב היטב.
ממליץ עליו בחום.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s