היה היה ולא היה / מיכל קירזנר־אפלבוים

היה היה ולא היה / מיכל קירזנר־אפלבוים
הוצאת פרדס
193 עמודים

אלמנט המפגש בין אחים שלא נפגשו מעולם וגילו את קיומם ההדדי לאחר עשרות שנים יש בו אלמנט מרגש תמיד בין אם זה סיפור אמיתי ובין אם בדיוני.
משהו בנרטיב הזה תמיד מצליח לגעת, יש בו אלמנט של מתח, ציפייה,רגש, תשוקה, אהבה ועוד.
במרכז הספר המיוחד הזה סיפור הציפייה לקראת מפגש מסוג זה ולכן כבר יש כאן עניין שמפעיל את הרגש, אבל המחברת לא נותנת לנו את ההנאה ממה שכביכול אמור להיות צפוי, רגע המפגש עצמו יש בספר המון סימני שאלה לא פתורים אבל הנושא המרכזי מוביל אותנו בעצם להרבה דברים אחרים בספר שמצליחים לגעת בקורא לא פחות.
ליאת היא סופרת צללים שגילתה לפתע שיש לה אחות מעבר לים אביה נטש אותה ואת אימה בצעירותה ועבר לגור בארצות הברית ושם התחתן.
ליאת לאורך כל הספר מנהלת דיאלוגים עם הילדה הפנימית בתוכה וזה מרתק בפני עצמו ומרגש מאוד ויש תחושה שדיאלוגים עם דמויות לא קיימות וגם עם דמויות שהלכו לעולמם עוזרים לא מעט בתהליך ריפוי פצעים והתמודדויות עם קשיי החיים.
אין לספר הזה סדר כרונולוגי מסודר והוא מרבה בקפיצות כחלק מתוכנן מבנייתו מה שלטעמי מוסיף למתח ולעניין שבסיפור וכן לציפיים לקראת החלק העיקרי שיגיע או לא יגיע, רגע המפגש.
אני חושב שכדי להכנס יותר לעומק הדמויות הכה מורכבות אצטרך לקרוא את הספר שוב ואני אכן אעשה זאת מה שעוד יותר מחדד אצלי את איכויות הספר אם הוא מעורר את סקרנותי לקריאה חוזרת.
ומילה אחרונה על הסדרה הנהדרת של הוצאת פרדס, סדרת "צלח מים", הסדרה הזו בהחלט מצליחה להביא קולות שונים לספרות המקומית ואני שמח על כך. יופי של ספרים.
תקראו, זה ספר מיוחד.

41688192_1582690375164196_9203811664867098624_n

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s