על חוד הסיף \ אלן קושנר

על חוד הסיף / אלן קושנר

הוצאת גרף

347 עמודים

מאנגלית : יעל אכמון
אני לא קורא הרבה ספרי פנטזיה או הרפתקאות לא כי אני לא מחובר לז'אנר, אני מחובר אלא שפשוט לרוב אני מעדיף ז'אנריח אחרים אבל כשיוצא לי ונופל לי לידיים ספר טוב אני בהחלט מברך על כך.

אני לא בטוח לחלוטין שזהו ספר פנטזיה אלא משהו בין לבין כי אין בו משהו פנטזיוני והוא זרק אותי לספרות הרפתקאות כמו ספריו של אלכסנדר דיומא וסופרים דומים.

אבל אם נצא לרגע מהרצון להגדיר את הז'אנר הספציפי של הספר ונתעסק בתוכנו יש בספר הזה הרבה יותר מקרבות סיף וגיבורים אלא יש בו מסרים חברתיים חשובים ועוד אגיע אליהם.

הספר מתאר עיירה בשם ריברסייד לא מוגדר זמן ולא מוגדרת מדינה אבל באותה עיירה פותרים סכסוכים באמצעות קרבות סיף לחיים ולמוות ולא רק בסכסוכים אלא בכל מני סיטואציות אחרות.

הבולט בין אותם סייפים הוא ריצ'ארד סנט ויר, איש יפה תואר ובלתי מנוצח שמסתבך בקנוניה רצינית שעשויה להפיל את כל הישגיו ותאריו וההדר שהשיג ולהוריד אותו למקום הנמוך ביותר שאפשר.

סנט ויר מתמודד לא רק על כישוריו כסייף אלא גם אולי על חייו ועל מעמדו.

ריצ'ארד סנט ויר חי בזוגיות עם בחור בשם אלק ולאלק יש תפקיד חשוב בסיפור הזה ובעיני גם המסר החשוב של הספר הזה.

באותו עולם זוגיות חד מינית לא נחשבת כמשהו חריג והמחברת לא חוששת להראות ולהביא את המקום הזה שבו זוגיות חד מינית נראית טבעית.

מעבר לתככים ולמזימות ולפוליטיקה המכוערת שיכולה להפיל אנשים ישרים בפח יש כאן אמירה שגם גבריים מאוד יכולים לקיים מערכת יחסים עם גבר וזה טבעי לחלוטין.

מעבר לכך שזהו ספר הרפתקאות מעניין שכתוב היטב המסרים החברתיים שבו תפסו את תשומת ליבי כקורא והפכו את הספר הזה לייחודי גם בז/אנר הספציפי שאליו הוא שייך.

בהחלט ספר לא שגרתי ומיוחד ששווה קריאה.

מומלץ.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s