תספורת והרפתקאות אחרות / רינג לרדנר

תספורת והרפתקאות אחרות / רינג לרדנר
הוצאת תשע נשמות
189 עמודים
מאנגלית: יהונתן דיין

הוצאת תשע נשמות מתייחסים מאוד ברצינות לספרות שהם מוציאים, הם בוחרים כל טקסט בקפידה ועל כך יש לי הערכה רבה ברצון שלהם לחשוף את הקורא הישראלי לספרות שכמעט ואינה מוכרת כאן.
אם יש משהו שאני מאוד מעריך בספרים של ההוצאה של את אחרית הדבר שישנה כמעט בכל ספר ולפעמים אני רק מחכה לאחרית הדבר כדי לראות איך היא תאיר לי את הטקסט שכרגע קראתי באור אחר.
גם כאן אחרית הדבר של דן תמיר נותנת לקורא מידע מעניין אודות רינג לרדנר ומיקומו בספרות האמריקאית של העשורים הראשונים במאה הקודמת.
לרדנר הוא בעיני לפחות סופר שמייצג את האנשים הפשוטים וכך גם סיפוריו לפחות באסופה זו, מייצגים את האנשים הפשוטים, את אמריקה של האנשים הקטנים, של היומיום, כתיבתו פשוטה ומובנת ועם זאת כל סיפוריו לפחות בעיני נותרו מאוד חידתיים.
באמצעות הטקסט הייחודי שלו והכתיבה האנרגטית והמסקרנת שלו הקוראים נחשפים למה שאמריקה היתה פעם, אמריקה של האנשים הפשוטים, של החיים בעיר, של המירוץ היומיומי להשרדות.
לרדנר הוא עיתונאי והסיפורים בהחלט כתובים בצורה קצת דיווחית ובעיני יש לזה ערך מוסף כי מורגש שלרדנר פיתח כאן שפה ייחודית ומעניינת של סיפור קצר שמכניס אותך לאווירת התקופה.
כל הסיפורים טובים ומשאירים טעם של עוד וחלקם עושים חשק לחזור ולקרוא ולגלות דברים חדשים.
חלק מהסיפורים מצחיקים מאוד, חלקם משאירים תחושת עצבות וחלקם אירוניים ומשעשעים אבל כולם ביחד יוצרים פסיפס של אמריקה בתחילת המאה העשרים.
למי שמעוניין בספרות קצת אחרת אני חושב שהספר הזה בא בדיוק בזמן.
אסופת סיפורים נהדרת של סופר מרתק שחשוב שיכירו אותו כאן במחוזותינו.
 21462631_1202138453219392_4260194147082507655_n

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s